Bractwo Gothic'a
Skyrim - Jak grać bez crashy. - Wersja do druku

+- Bractwo Gothic'a ()
+-- Dział: Modding innych gier (/forum-55.html)
+--- Dział: Skyrim (/forum-56.html)
+--- Wątek: Skyrim - Jak grać bez crashy. (/thread-515.html)

Skyrim - Jak grać bez crashy. - Nefario - 28-12-2016

1. Instalujemy menedżer modów. Może to być albo Nexus Mod Manager albo Mod Organizer. Osobiście polecam NMM ale wybór zostawiam wam.
  2. Pobieramy SKSE. Wiele modów go wymaga.
  3. Pobieramy i instalujemy LOOT. To narzędzie pomaga nam sortować kolejność w której Skyrim będzie wczytywał mody.
  4. Pobieramy i instalujemy TES5Edit. Pomoże on nam "wyczyścić" pliki modów z błędów zostawionych przez autora w modzie (tzn "dirty edits")
  5. Pobieramy Crash Fixes. Ten mod poprawia wiele błędów w silniku gry i daje nam szczegółowe informacje gdy gra się scrashuje.
Konfiguracja
  • Tworzymy SKSE.ini w folderze /data/SKSE i wklejamy tam to:
    [General]
    ClearInvalidRegistrations=1
    EnableDiagnostics=1

[Display]
    iTintTextureResolution=2048

1. Otwieramy plik /data/SKSE/plugins/CrashFixPlugin.ini i otwieramy w notepadzie.
  2. Instalujemy to do plików Skyrima, NIE do folderu Data.
  3. W CrashFixPlugin.ini zmieniamy:
  • UseOSAllocators na 1.
  • CustomMemoryBlock na 1.
  • MemoryInfoConsole na 1.
Tutorial używania TES5Edit i LOOT niedługo.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Lotek - 29-12-2016

Pierwsze słysze, że w Skyrim do "modów" jest wymagany Script Extender. Sorry do "wielu"

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Nefario - 29-12-2016

Przecież zaraz po tym instalujemy Crash Fixes i Plugin Preloader które wymagają SKSE xD. W każdym razie, bez SKSE ani rusz.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Lotek - 29-12-2016

Ja zawsze wgrywałem za pomoca Nexus Mod Manager tylko i śmigało. Mody z http://www.nexusmods.com/games/ i tyle.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Nefario - 29-12-2016

Może śmigać teraz, ale z większą ilością modów będzie crash. Skyrim ma bardzo prymitywny system zarządzania RAMem i silnik crashuje gdy spróbuje zaalokować za dużo RAMu. Crash Fixes ma własny system zarządzania RAMem który jest bardziej stabilny.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - MrKabalarz - 29-12-2016

Propsuję. ok Jakbyś miał czas to mógłbyś też zrobić jakąś listę modów must-have (oprócz wyżej wymienionych). Głównie mam na myśli mody ingerujące w technikalia, mechanikę gry, paczki bugfixów, niekoniecznie fabularne.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Martwy - 01-01-2017

Spróbuje jak będę miał wenę na Skyrima. Zawsze miałem problem z modami jak nie crash to gra po angielsko polsku.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - CzłowiekOgień - 01-01-2017

A co do Skyrim Special edition ? :D

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - Nefario - 01-01-2017

Do Skyrim Special Edition nie ma jeszcze SKSE, więc wolę na razie grać w oryginał.

RE: Skyrim - Jak grać bez crashy. - MrLisek - 18-01-2017

Dzięki. Gra się dużo lepiej. :-)