Strona Główna Blog Lista użytkowników YouTube A R C H I

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka moddingu
Eternal Modding

211 Postów
35 Tematów
Nieujawniony
Reputacja: 6

Jak w temacie nie ukrywam, że chciałbym się nauczyć modowania. Krok po kroczku od rzeczy małych. zdaję sobie sprawę z tego, że piękne efekty w postaci lokacji czy nowych bohaterów nie będą urzeczywistnione w pierwszym miesiącu nauki, nawet  przy intensywnej pracy. 

Przyznam, że nie wiem od czego zacząć a poradniki np na stronie TheModders czy ThePoziomkaz są jakby dla kogoś kto wie gdzie dzwoni, ale nie wie w jakim kościele mówiąc potocznie.  Nie wiem co powinno być punktem zaczepnym, otwierającym naukę do modowania. Czy najpierw ziajać się zbrojami, NPC, broniami czy lokacjami. Bo nie wspominam już o takich rzeczach jak zbudowanie opcji przeprowadzenia dialogu, uzyskania przedmiotu potrzebnego do zakończenia misji czy otworzenia np czegoś jak ornamentem w Jarkendarze, bo to wyższa szkoła jazdy. 

Nie jestem kolesiem z przerostem ambicji i wiem, że początki mogą być trudne, ale zapewne wielu tutaj wie jak modować i jeśli ktoś chce mi pojechać w stylu " Nie wiesz na co się porywasz" to niech sobie przypomni chwilę kiedy sam był na starcie tej profesji. Przyznam, że chciałbym np po roku nauki zrobić moda nawet króciutkiego typu sturmbringer, bo chyba byłbym szalony gdybym chciał zrobić w pojedynkę nawet w ciągu dwóch lat takie złote wrota.  
Prosiłbym jeśli to możliwe o wskazanie od czego zacząć co wiedzieć, co rozróżniać, jakie programy pomogą typu npcmaker, goman bleder itd.  Nie ukrywam, że za okazaną pomoc będę wdzięczny. Bardzo.
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Król

481 Postów
58 Tematów
Mężczyzna
Reputacja: 87

Na początek oglądnij poradniki czipa17, które masz w tej playliście: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...78B9BA50BF

Potem tutoriale na tM przeglądnij.
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Mistrz M&M DoC

61 Postów
3 Tematów
Nieujawniony
Reputacja: 9

Ten "toturial" jest wedlug mnie gównem. Nie ma czegoś lepszego, może być nawet po angielsku? Wielokrotnie podchodziłem do modowania gry, i za każdym razem dostawałem skrętu kiszek jak widziałem jakość tego kursu. Jakby się ktoś połasił na stworzenie czegoś nowego, to pewnie ja i wiele innych osób nauczyłoby się tworzyć mody i może odrobine by to rozruszało scene moddingu...
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Eternal Modding

211 Postów
35 Tematów
Nieujawniony

(03-11-2016, 12:08 PM)Narkan napisał(a): Ten "toturial" jest wedlug mnie gównem. Nie ma czegoś lepszego, może być nawet po angielsku? Wielokrotnie podchodziłem do modowania gry, i za każdym razem dostawałem skrętu kiszek jak widziałem jakość tego kursu. Jakby się ktoś połasił na stworzenie czegoś nowego, to pewnie ja i wiele innych osób nauczyłoby się tworzyć mody i może odrobine by to rozruszało scene moddingu...

Szkoda, że nie ma programów do modowania, a jak są to raczej pomagają tak w 1% :(
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Król

481 Postów
58 Tematów
Mężczyzna
Reputacja: 87

Na razie nic lepszego nie ma. Można jednak pomyśleć nad nowymi tutorialami na np kanale Bractwa na YT. Pytanie tylko ile ludzi to będzie oglądać?
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Zapraszam po tanie miksery!

1,086 Postów
56 Tematów
Mężczyzna
Reputacja: 73

Tak, jeśli są tu jacyś chętni użytkownicy, którzy chętnie by oglądali takie tutoriale to niech tutaj napiszą :D
[Obrazek: W9ee41E.jpg]
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Eternal Modding

211 Postów
35 Tematów
Nieujawniony

(03-11-2016, 12:24 PM)Nefario napisał(a): Na razie nic lepszego nie ma. Można jednak pomyśleć nad nowymi tutorialami na np kanale Bractwa na YT. Pytanie tylko ile ludzi to będzie oglądać?

Na pewno pokaxna grupka moze być, bo wielu ma pomysły z fabuła na moda a dwie lewe ręce
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Mistrz M&M DoC

61 Postów
3 Tematów
Nieujawniony
Reputacja: 9

Jeśli będzie dobrze zrobiony to ja będę zainteresowany i będę oglądał.
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Cień

62 Postów
0 Tematów
Nieujawniony
Reputacja: 1

themodders.org <---- z polskich stron, to jedynie na tej znajdziecie bardziej opisane tutoriale.
http://www.worldofgothic.com/ <---- największa baza tutoriali do Gothica. Po niemiecku/rosyjsku (?), ale jeżeli Ci zależy to dasz radę.

http://darkmodersteamforum.cba.pl/index....samouczki/ <---- ewentualnie, tutaj jest kilka tutków po polsku.
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:
Wasz Przyjaciel :>

175 Postów
4 Tematów
Nieujawniony
Reputacja: 36

Poradniki czipa nie sa gownem, ucza podstaw.
W przypadku skryptow, gdy ogarniesz podstawy przeglądaj sobie pliki gothica - wiele mozna sie nauczyc.
[Obrazek: tShijpL.png]
Odpowiedz
Podziękowanie dał/dali:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Witaj!
or Rejestracja?